Ines Su Aribi

Ines Su Aribi

Turizm ve Otelcilik Mezunu

Hocalarımız ile kurduğum bağlar iş hayatında da bana yardımcı oldu ve çalıştığım yerlerde beraber proje yürütme fırsatı buldum


İstanbul Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden 2019 bahar döneminde mezun olacağım. Kendi bölümüm dışında, Psikoloji Bölümü ile yan dal yapıyorum. Bölümün staj uygulaması kapsamında, Çırağan Palace Kempinski ve Ritz Carlton’da Önbüro, Satış&Pazarlama departmanlarında çalıştım. Bu kurumlarda çalışmak, bana uzun süren iş deneyimleri ve geniş bir network kazandırdı. Akademik dönemlerimiz boyunca sektörden ders veren hocalarımız ile kurduğumuz bağlar, ders dışında iş hayatında da bize yardımcı oldu ve çalıştığımız çoğu yerlerde onlarla beraber proje yürütme fırsatı bulduk. Yüksekokul olarak ders içeriklerindeki saha çalışmaları, case çalışmaları bizi adım adım iş hayatına yönlendirdi; ders içinde katıldığımız Mentor&Mentee programları sayesinde pek çok arkadaşım güçlü networkler kurdu ve istihdam edilme fırsatı yakaladı. Öte yandan, otelcilik teknolojilerinin bölümde ders olarak verilmesinin iş hayatında kolaylık sağladığını belirtmek isterim. Ayrıca, seçmeli ders kapsamında aldığımız bazı derslerde, İstanbul’un tarihi mekânlarını ve müzelerini gezerek, genel kültürümüzü artırma imkânı bulduk.

Ayrıca, İstanbul Bilgi Üniversitesi elde ettiğim akademik başarım nedeniyle, son 3 yılımda başarı bursu vererek hem eğitimime destek verdi hem başarımı ödüllendirerek bana motivasyon sağladı. Sayısız kulüpleri, üniversite içi faaliyetleri ve yönlendirici eğitmenleri sayesinde üniversite hayatım asla unutmayacağım ve bitmesini istemediğim bir deneyim haline döndü. Son olarak, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin bana katmış olduğu vizyonla, eğitimime yüksek lisans ile devam etmek istediğimi eklemek istiyorum.