Eren Erkoçkar

Eren Erkoçkar

Uluslararası İlişkiler Mezunu

Her yönden donanımlı bir birey olarak BİLGİ'den mezun oldum


BİLGİ serüvenim 2014 yılında ilk kez girmiş olduğum santralistanbul Kampüsünde başladı.

Bu serüven İngilizce Hazırlık Sınıfı için girdiğim BİLET sınavını geçtikten sonra orada devam etti. Tam olarak kampüse alışmam yaklaşık 2 hafta sürdü çünkü Görevli Öğrenci Programı ile birlikte ben de artık bir BİLGİ çalışanı olmuştum. Üniversite hayatımın ilk yılında okulumda çalışma ve çalışan herkesi tanıma fırsatı buldum. Buna ek olarak yaz dönemlerinde tercih ve kayıt dönemlerinde çalışma fırsatı buldum. Kış dönemlerinde ise üniversitenin Etkinlikler Biriminde çalıştım. O birimde kazanmış olduğum iş tecrübesini hiç bir stajda kazanabileceğimi düşünmüyorum.

Bizler Görevli Öğrenciler olarak fotokopi çekip telefonlara cevap vermek yerine birimin yöneticilerinin yapmış olduklarını öğrenmenin bizlere daha faydalı olacağını düşündük.

Tüm bunlar benim üniversitede çokca arkadaşa sahip olmama yardımcı oldu.

“Yılda 1 değil 1.000 Etkinlik” için yola çıktık şimdi ise “1.000’den fazla Etkinlik” diyerek yola devam ediyoruz ve her zaman insanlara “Neden BİLGİ ?” sorusuna cevap veriyoruz.

BİLGİ’de aile olduk, büyük takımlar halinde bir şeyler ortaya koymayı başardık. Bu takımların içinde kampüste çalışan güvenlik personeli de bulunuyor temizlik personeli de bulunuyor.

Bu tarz fırsatları yakaladıktan sonra BİLGİ’de bulunan geniş seçmeli ders ağından ders seçmekte pek zorlanmadım. Yeni yeni ilgi duyduğum Fotoğrafçılık alanında almış olduğum ders sayesinde aslında fotoğraf alanında öğrenebileceğim çok şey olduğunu öğrendim. Son yılımda almış olduğum Türk İşaret Dili dersi sayesinde konuşamayan insanlar ile işaret dili ile nasıl konuşacağımı öğrendim. Bunların dışında kendimi farklı yönlerde geliştirmemi sağlayacak farklı birçok ders seçme fırsatına sahip oldum. Tüm bunların ışığında her yönde donanımlı bir birey olarak BİLGİ’den mezun oluyorum.