Gülşah Ekinay

Gülşah Ekinay

Görsel İletişim Tasarımı Mezunu

Hayallerimi gerçeğe çeviren BİLGİ’yle yolumuz kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum


Çocukluğumdan beri yaratıcı olduğumun farkındaydım ve daha çocukken ileride tasarımla ilgili çalışmak istediğime karar verdim. Bu doğrultuda 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversite’sinde Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’ne başladım ve aynı zamanda Reklamcılık Bölümü’nden yan dal yaptım. Bu alanın bana göre olduğunu anlayınca Medya ve İletişim Sistemleri üzerinden yüksek lisans yaparak kendimi daha donanımlı hale getirdim.

BİLGİ’deki öğrencilik hayatım boyunca kampanya süreçleri tasarımı, dijital ve tasarım alanında yaptığımız projeler ve açtığımız sergilerle kendime farklı bir bakış açısı yarattım. Bundan 10 yıl önce dokunmatik ekranlı sergiler açtık ve kendime QR kod ile bir kartvizit bile tasarladım. Şimdi düşündüğümde o dönemler adeta geleceğe yolculuk gibiydi, BİLGİ bizi geleceğe hazırladı. Mezun olduktan sonra Amerika’da New Media bölümünden dersler aldım ve Türkiye’ye döndüğümde ajanslarla çalışarak birçok markanın kreatif tasarımları ve kampanya süreçlerini yönettim.

Kariyerimde belli bir noktaya gelince bilgilerimi başkalarına da aktarmak istediğimi fark ettim ve böylece akademisyenlik sürecim başlamış oldu. Bu süreçte BİLGİ’de edindiğim bilgilerinden sıkça yararlandım. Lisans eğitimim süresinde BİLGİ’nin bana kattığı en önemli değer inovasyon kavramı oldu. Ben de öğrencilerime olabildiğince kendilerini geliştirmeleri ve dünyayı tanımaları için destek veriyorum. Bu alanda vizyonunuzu genişletmek ve yeniliklerden yararlanmak, sizi her zaman bir adım öne taşıyor. Hayallerimi gerçeğe çeviren BİLGİ’yle yolumuz kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum.