Gözde Ulukaya

Gözde Ulukaya

Spor Yöneticiliği Menuzu

Euro 2016'da sağlanan staj imkanıyla bir ay boyunca Fransa’da organizasyon yapısında görev aldım.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümü ögrencisiyim. Lisans eğitimime başlarken Sportsnet Group aracılığla açılan Spor Yöneticiliği bölümü yeni bir bölüm oluşuyla beni oldukça heyecanlandırmıştı. Spor endüstrisindeki en büyük sorunlardan bir tanesi nitelikli ve yetişmiş eleman eksikliği olması, bölüm hocalarımızın amacının bu eksikliği gidermek için bizi değerli ve önemli bilgileriyle donatmak olduğunu oldukça hissettiriyor. Bu süreçte spor ve akademi dünyasında birbirinden önemli kişilerden aldığımız eğitimlerin yanı sıra büyük kurumların bize sunduğu teorik ve pratik odaklı calışma imkanlarıyla eğitimimizi bitirmeden tecrübe edinme imkanımız oluyor. 2016 yılında düzenlenen en büyük organizasyonlardan biri olan Euro2016'da sağlanan staj imkanıyla bir ay boyunca Fransa’da organizasyon yapısında görev aldım. Organizasyonun içerisinde yer almak tarif edilemez bir duygu olmasının yanı sıra bana kazandırdıklarını hiç bir yerde bulamazdım.  

Bu yıl Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu temsilcisi seçildim. Öğrenci Konseyi ile beraber okulumuzun gelişimi ve öğrencilerin istekleri doğrultusunda çeşitli fikir alişverişleri yaparak sorunlar veya memnun olunan alanlarda çalışmalar yapiyoruz. 

Dört yıldır BİLGİ Dans Kulübü’nde lisanslı sporcu olarak hem yarışmalarda hem de çeşitli üniversitelerde düzenlenen gösterilerde üniversitemizi temsil ediyorum. Dansa ilk başladığımda hiç latin dansları tecrübem olmamasına rağmen kulüp eğitmenimiz sayesinde disiplinli bir çalışmayla hızlıca ilerledim. 

Küçüklüğümden beri sporla iç içe olmama rağmen ilk defa BİLGİ’de sadece kendini bu alana adamış kişilerle beraber olma şansı ve bu konuda kendini geliştirmeye çalışma imkanı bulduğum icin çok şanslı olduğumu düşünüyorum. İstanbul Bilgi Üniversitesi ailesinin bir parçası olma gururunu bulunduğum her yerde hissediyorum.