Serra Yontar

Serra Yontar

Enerji Sistemleri Mühendisliği Mezunu

Eğitimimi “en iyi bitirme projesi” ödülüyle taçlandırmam sonucu meslek hayatıma başladım


Gerçekten isteyince ulaşılamayacak hiç bir başarının olmadığına inanıyorum. BİLGİ’de okumak, santralistanbul Kampüsü’nü ilk gördüğüm andan itibaren en büyük isteğimdi.

Yaptığım araştırmalar sonucunda, benim için çok uygun bir meslek olan enerji sistemleri mühendisliği alanına yönelmek ve bu bölümde okumak kendime koyduğum keyifli bir hedef olmuştu. Bu kararım, zorlu bir süreç olan üniversite sınavına hazırlık dönemini geçirirken ciddi bir motivasyon kaynağı olmuştur.

BİLGİ Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde okumaya başladığım ilk günden itibaren, ne kadar doğru bir seçim yaptığımı anlamıştım. Üniversite hayatım boyunca bölüm hocalarım, rehberliklerini ve yol gösterici desteklerini her zaman yanımda hissettirmişlerdir. Size her zaman kapılarının açık olduğunu bildiğiniz ve alanlarında uzman kişilerin verdiği güvene sahip olmak, doğru bir kariyer yolu için büyük önem taşıyor. Üniversite hayatımı güzel bir derece ile bitirmem ve “en iyi bitirme projesi” ödülüyle taçlandırmam sonucu meslek hayatıma başladım.

Tüm bu çalışmalarım, daha önce staj yapmış olduğum sektörün lider enerji şirketi olan, EnerjiSA Enerji A.Ş.’ nin bir parçası olmamı sağladı ve EnerjiSA’da meslek hayatıma devam etmekteyim.