Cihan Becan

Cihan Becan

Halkla İlişkiler Mezunu

BİLGİ mezunu olmanın avantajını iş başvurularında sıkça gördüm ve bu sayede mezun olmadan profesyonel iş hayatına adım atmış oldum


Eğitim hayatım boyunca sıradanlıktan uzak durarak, bölüm içinde uygulamalara ağırlık vermek istedim. Bu yüzden üniversite kariyerime BİLGİ’de Halkla İlişkiler Programı’na tam burslu girerek başladım ve bu süreçte uygulamalı projelere yönlendim. İlgi alanlarıma yönelik seçtiğim senaryo oluşturma, kampanya tasarımı, araştırma yöntemleri, yazı atölyesi, vb. dersleri benim ilerideki yaşamıma birçok katkı sundu. Bu süreçte birbirinden değerli hocalarla çalışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Eğitimim açısından beklentilerimin hepsini karşıladım ve dersler kapsamında tanıştığımız firmalarla da ileride çalışma şansı yakaladık. Derslerle yaptığımız teknik geziler ve raporlama süreçleri, şuandaki kariyerim ve geçmişte çalıştığım yerlerde büyük kolaylık sağladı. Eğitim hayatımda sonlara doğru yaklaştıkça, BİLGİ mezunu olmanın avantajını iş başvurularında sıkça gördüm ve bu sayede mezun olmadan profesyonel iş hayatına adım atmış oldum. Bölümümle ilgili bir ajansta çalışmaya başlayarak teorik bilgilerimi pratiğe dökme fırsatı yakaladım. Daha sonra kariyerimde birçok firma ve ajans deneyimleme şansım oldu, şuan ise akademisyenlik yapıyorum.

Bu süreçlerde BİLGİ’de gördüğüm ve edindiğim bilgileri aktif olarak kullanma fırsatım oldu. Üniversitemizin sunduğu sosyal imkânlar ve her an ulaşabildiğimiz mentor hocalarımız sayesinde kariyerimizi kendimize en uygun şekilde çizebildik. BİLGİ ailesinin bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.