Barnas Kahramaner

Barnas Kahramaner

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Mezunu

BİLGİ bize ilk yılımızdan itibaren projelerde takım çalışmasını aşıladı


İstanbul Bilgi Üniversitesi bize ilk yılımızdan itibaren projelerde takım halinde çalışmamızı teşvik etti. Daha lisans eğitimimizin başında, çok değerli dostum Uluç Yıldız ile birçok konu üzerinde projeler geliştirdik. Yapmış olduğumuz akıllı ev sistemleri ve kaybolmuş tarihi alanların bilgisayar üzerinde 3 boyutlu olarak tekrar dizayn edilmesi bize büyük tecrübeler kattı. Bölüm başkanımız Prof. Dr. Ahmet Denker’in de desteğiyle animasyon projelerimiz Yunanistan, İtalya, Almanya gibi ülkelerde seminerlerde gösterildi.

“The Laureate Award for Excellence in Robotics Engineering” yarışmasının finalleri Brezilya’nın Salvador şehrinde düzenlenecekti. Bu yarışmada finale kalıp bu tecrübeye sahip olmak istiyordum. Hemen bir takım kurma arayışına girdim ve hem bölüm arkadaşlarım, hem de yakın dostlarım olan Uluç Yıldız, Arda Tısık, Mert Demirhan olarak LAUTUS takımını kurduk. Takım kaptanı olarak bu süreçte sorumluluklarım çok artmıştı. Önce kendi okulumuzda, 7 takım arasında yapılan elemelerde birinci olduk ve okulumuzu Brezilya’da temsil etmeye hak kazandık. Daha sonra 46 üniversite arasından 6 finalistten biri olmaya hak kazandık. Bizim için uzun, heyecanlı ve bir o kadar da stresli bir süreç başlamıştı. Mayıs ayında yarışma finali için Brezilya’ya gittik. Zorlu sunum ve parkur yarışmalarından sonra 3. olarak bronz madalyayı kazandık. Orada tanışmış olduğumuz farklı kültürden arkadaşlarımız ve yarışma bizim için çok güzel bir tecrübe oldu.

Lisans alanındaki başarılar bir yana, BİLGİ sağlamış olduğu olanaklarla sosyal olarak da kendimizi geliştirmemizi sağladı. Birçok dalda, kişisel tercihimize göre, etkinlik ve spor yapabiliyorduk. Aynı zamanda BİLGİ Engineering Society Kulübü’nün de başkanlığını yaptığım dönemde birçok etkinlik yapma fırsatı bulduk.