Ataberk Aşkın

Ataberk Aşkın

Spor Yöneticiliği-Reklamcılık Yandal Mezunu

2016’nın Eylül ayında İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü’ne başladım. Akademik hayatımın ilk yılında hazırlık okuyup İngilizcemi geliştirerek, kendimi mezun olduktan sonraki yaşama daha iyi hazırlamaya çalıştım.

2017 yılında Spor Yöneticiliği Bölümü’nde birinci sınıfa başladığımda, önümde spor endüstrisiyle ilgili öğrenilecek sınırsız bilgi vardı. 4 sene boyunca okulumun bize sağladığı basketbol All-Star, Basketbol Türkiye Kupası, Brand and Sport Summit, Çağla Büyükakçay-Maria Sharapova maçı, altyapı basketbol kamp organizasyonları gibi gönüllü çalışma fırsatlarını değerlendirip çevremi genişletmeye çalıştım. İkinci sınıfa geçtiğimde Türkiye Tenis Federasyonu’nda staj yapıp iş deneyimlerimi artırdım. Bu süre zarfında not ortalamamı yüksek tutup 2019 yılının başında Reklamcılık yandal programına kabul aldım. 2021 yılı üniversitedeki son senemdi.

Son sınıf olmam sebebiyle okulumuzun bize sağladığı staj imkanını değerlendirip Türkiye Basketbol Federasyonu Pazarlama Direktörlüğü’nde 10 ay boyunca staj yaptım. Spor Yöneticiliği Bölümü ve Reklamcılık Bölümü’nün bana okulda öğrettiği birçok şeyi staj yaparak pekiştirme imkânı buldum. Haziran 2021’de hem Spor Yöneticiliği Bölümü’nü hem de yandal yaptığım Reklamcılık Bölümü’nü başarıyla bitirip mezun oldum. Mezun olduktan sonra Garanti BBVA Genel Müdürlük bünyesinde bulunan Sponsorluk ve Etkinlik Yönetimi Departmanı’nda staj yapıp çevremi ve bildiklerimi genişlettim.

Ekim 2021’de yeni kurulan Fenerbahçe A Kadın Futbol Takımı’nın idari asistanı olarak iş hayatına giriş yaptım. Fenerbahçe A Kadın Futbol Takımı’nın idari asistanı olarak sporcu lisans işlemleri, sporcu ve takım seyahat planlaması, özel maç günü biletleme, idari kadro, teknik ekip, sporcu malzeme tedariği yönetimi, kadın futbol takımı iletişim ve pazarlaması gibi çeşitli idari işlerde aktif olarak görev yapıyorum.

Eylül 2016’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne girdiğim o günlerden bugüne kadar üzerimde emeği olan bütün hocalarıma bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki BİLGİ var!