Zeynep Koçoğlu

Zeynep Koçoğlu

Pazarlama Programı Öğrencisi

BİLGİ bizleri mezun olmadan da sorumluluklar ve görevler vererek gelecek hayata hazır olmamız için her şeyi yapıyor.

Üniversite macerama başka bir vakıf üniversitesi ile başlamıştım, ancak oradaki yolculuğum bir güz dönemi kadar sürdü. Yatay geçiş yapma imkanı ile hazırlık eğitimimin bahar döneminde İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne geçiş yaptım ve benim asıl yolculuğum başlamış oldu. BİLGİ’ye geçmek hayatımı tam anlamıyla değiştirdi.

Hazırlık eğitimimi tamamladıktan sonra görevli öğrenci programına başvurarak yaz tanıtımın da çalışmaya başladım ve hayal bile edemeyeceğim bölümlerden arkadaşlar edinme fırsatı yakaladım. Lisans eğitimime başladığım sırada kendimi en mutlu hissettiğim yer, tanıtım ofisinde çalışmaya başladım, böylelikle sorumluluk bilincim daha da artarak derslerimi de halledebiliyordum. Okulumuzun ve öğrenci kulüplerimizin bize sağlamış olduğu çoğu etkinliklerde yer alarak kendimi geliştirmeye ve mezun olduktan sonra neler yapabilirim diye düşünmeye başladım ki bu sırada devreye TALENT Ofisi girdi. CV hazırlamaktan tutun, mülakat hazırlığına kadar her anlamda yanımda olduklarını hissettim ve bu özgüvenle birinci sınıfımın bitiminde stajımı bulmuş çalışmaya başlamıştım.

Kendimi akademik yönden geliştirmeye çalışırken sosyal anlamda da kulüplerimizden destek almaya başladım ve Sualtı Sporları Kulübü ile tanışarak sertifikalı bir dalgıç oldum. Aynı zamanda üniversiteye başlayana dek profesyonel olarak oynadığım voleybol sporunu da okulumuzun takımında oynayarak devam ettirebiliyorum. Geçtiğimiz dönem seçmeli ders olarak aldığım Web Radio dersi sayesinde radyo ile tanışarak okulumuz ile ilgili program yapmaya ve Youtube üzerinden aday öğrencilere sunmaya başladım. Aslında hiç bilgim olmayan alanlarda kendimi deneyimlemek ve kendime başka fırsatlar yaratabileceğimi görmek beni çok mutlu ediyor ve iyi ki BİLGİ’deyim diyorum. Şimdi ise daha mezun olmamama rağmen Mezunlar Derneği’nde aktif üye olarak rol olmaktan mutluluk duyuyorum. Kısaca BİLGİ bizleri mezun olmadan da sorumluluklar ve görevler vererek gelecek hayata hazır olmamız için her şeyi yapıyor. Dilerim bütün aday öğrenciler mutlulukla hatırlayacakları bir üniversite macerası yaşarlar. İyi ki BİLGİ’liyim!