Yiğit Tahmisoğlu

Yiğit Tahmisoğlu

Ekonomi ve İşletme Üstün Başarı Programı ve Endüstri Mühendisliği Çift Anadal Mezunu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Üstün Başarı Programı University of London’a bağlı London School of Economics and Politicial Science ile koordineli yürütülen yüksek prestijli bir lisans programı.

BİLGİ’deki ilk yılımda yüksek bir ortalama ile İşletme Bölümü birincisi oldum ve ardından bu programa başvurdum. Fakat başvurduğum andan itibaren birinciliğin ve yüksek notların sandığım kadar önemi olmadığını fark ettim. Temel ekonomi teorilerini kavrama ve analitik düşünme kabiliyetlerini ölçen belli süreçlerden başarı ile geçmem gerekti, bu da bana başarının aslında çok daha farklı bir kavram olduğunu öğretti. Bunun yanı sıra programın seçkin akademik kadrosu ve eğitim içeriğinin kalite ve kalibresi sayesinde sadece akademik ve kariyer yaşantımda değil, günlük hayatımın içinde dahi birçok artıyı hissediyorum. Bunlara ek olarak bölümümün öğrenci temsilciliğini yapmakla birlikte, üst dönemden arkadaşlarımızın kurmuş olduğu Honours Society kulübünün de bir parçasıyım. BİLGİ’li olmanın ayrıcalığını, tüm olanaklarından yararlanarak, limitleri zorlayarak yaşıyorum.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni seçme nedenlerimden birisi öncelikle bu programa dahil olmaktı, fakat beni asıl cezbeden BİLGİ’nin kendini ilk bakışta belli eden aurası oldu. BİLGİ, sosyal olanaklarıyla insanlara günlük sıkıntılardan uzaklaşma imkanı sağlıyor, farklılıkların bir araya gelmesiyle de bir uyum oluşturulabileceğini herkese gösteriyor. Bunlara ek olarak, öğrencilerinin okul yaşantısına daha çabuk adapte olabilmeleri ve tecrübe kazanmaları için öğrencilerine, okulun çeşitli departmanlarında görevli öğrenci olarak çalışma imkanı sunuyor. Okuldaki ilk yılımda Latif Mutlu Kütüphanesi’nde görevli öğrenci olarak çalışmak bana hem iyi dostluklar hem de kütüphanecilik alanında farklı deneyimler kazandırdı.

Bunların yanı sıra, geçmişimde uzun yıllar basketbol oynadım ve halen de en sevdiğim aktivitelerden birisidir. Düzenli olarak, her seferinde farklı mekan olmak üzere sinema ve tiyatroya giderim; mekanların da insanlar gibi yaşanmışlıkları olduğuna inanırım. Ayrıca üyesi olduğum koşu kulübü ile de haftada bir gün şehri koşmaktayım.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde geçirdiğim ve geçireceğim zamanın üzerimde yaratacağı gelişim ve değişimin beni her zaman mutlu edeceğini bilerek, BİLGİ’li olmaktan gurur duyuyorum.