Onat Karabıçak

Onat Karabıçak

Spor Yöneticiliği Öğrencisi

Türkiye’de spor yöneticiliği alanında en iyi eğitimi alabileceğim yerdeyim. Küçük yaştan itibaren sporla ilgileniyorum, hala aktif olarak futbol oynuyorum. BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü özel yetenek sınavı ilanını görünce tereddütsüz başvurdum. İlgi alanım doğrultusunda eğitim alma şansını kaçırmak istemedim.

BİLGİ bana alanım doğrultusunda kendimi geliştirme, sektörü tanıma, sektörün önde gelenlerinden ders alma ve onlarla tanışma fırsatı sağladı. BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü aynı zamanda bana farklı projeler geliştirme imkanı sundu. Bu sene bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz “MODEL BİLGİSpor FIFA Simülasyon Organizasyonu” ile Türkiye’nin ilk spor odaklı eğitim simülasyonu ve aynı zamanda tamamen bir öğrenci projesini gerçekleştirdik.

Bu proje fikrimi sunduktan sonra BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü akademsiyenleri ve BİLGİ’nin destekleri sayesinde oldukça verimli bir etkinlik gerçekleştirmeyi başardık. Bizim fikirlerimize ve görüşlerimize değer veren  akademisyenler ile bir arada olmak bizim için büyük bir şans.

MODEL BİLGİSpor projesiyle birlikte amacımız öğrencilere tam anlamıyla bir spor yöneticiliği deneyimi yaşatmak ve onların spor yöneticiliği hakkında fikir sahibi olmasını sağlamak,dolayısıyla toplumumuzda bir spor yöneticliği bilinirliği ve algısı oluşturmaktı.

Bu nedenle bu projenin profesyonel spor yöneticiliğinin geliştirilmesi ve ülke sporumuzun geleceği açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ülke sporumuzun sorunlarını çözebilecek projeler ürettiğimiz bir ortamda bulunduğum için mutluyum. Henüz 2. yılımda olmama rağmen böyle bir projeyi geliştirme imkanı bulmam da bana göre çok önemli bir detay. Şimdi den sektörün bir çok dinamiği hakkında bilgi sahibiyiz, bölümüzü bizi bu sektöre her anlamıyla hazırlamaya çalışıyor.

Aynı zamanda bölümün %30 ingilizce olması da bizim için bir şans çünkü özellikle İngilizce spor sektörü için çok önemli. BİLGİ Spor aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen Spor Pazarlama şirketi Sportsnet ile beraber çalışıyor. Sportsnet’in Maslak ofisinde yapılan dersler size çalışma ortamını görme imkanı sağlıyor. Sizi bu sektöre en iyi şekilde hazırlamak için çabalayan BİLGİ Spor ailesinin bir parçası olduğum için mutluyum.