Melis Altınçekiç

Melis Altınçekiç

Ekonomi Mezunu

“Herkesin iş hayatına başlamadan önce tam olarak eşit, aynı haklarda ve özgür olacağı son yerin üniversite hayatı olacağını biliyordum. Benim için BİLGİ, bu değerleri barındıran en güzel tercihlerden biri oldu.”

Herkesin iş hayatına başlamadan önce tam olarak eşit, aynı haklarda ve özgür olacağı son yerin üniversite hayatı olacağını biliyordum. Benim için BİLGİ, bu değerleri barındıran en güzel tercihlerden biri oldu. Üniversite eğitimime devam ederken gözlemlediğim ve bire bir şahit olduğum birkaç güzel özellikten biri de, ülkemizin tüm kozmopolitliğini yansıtan, her yöreden farklı renklerin uyum içinde dilediğini özgürce dile getirebildiği bir ortam olmasıydı. BİLGİ Ekonomi mezunu olarak, kendi lisansımı yaparken kendimi en iyi şekilde geliştirebileceğim farklı bölümlerden de seçmeli dersleri tercih ettim. Bu dersler bazen zorladı, bazen sorgulattı bazen de tamamen insanlarla olan iletişimimi kolaylaştırdı.

3. sınıfta aldığım Radyo Programcılık dersini unutamıyorum. Şu anda hala en yakın arkadaşım olan Ekonomi ve İşletme mezunu olan Atilla Solak ile beraber bir konu seçtik ve dile getirmek istediklerimizi en güzel yolla ‘iletişimle’ ifade ettik. Özellikle ben parklarda yoga yaparken, Atilla diğer kişilerle sokak röportajları yapıyordu; buralarda yaşadığımız deneyimlerimiz paha biçilemezdi. Farklı bir bölümden ders seçip sosyal, toplumsal yönü kuvvetli dersler alıp kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

Üniversite son sınıfa geçmeden önce BİLGİ’nin web sitesinde bir ilanla karşılaştım ve hemen başvuru işlemleri için harekete geçtim. London School of Economics and Political Science ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yapmış olduğu işbirliği sonucu 8 aylık “Global Business Dimension Programı”na katıldım. 4 ay boyunca oldukça yoğun geçen bir akademik eğitimden sonra, geri kalan 4 ayı da uygulamalı yabancı bir şirkette staj yaparak geçirdim.

2015 yılında, %50 burs ile öğrenim gördüğüm üniversitemden onur öğrencisi olarak mezun oldum. Üniversite hayatımda yapmış olduğum stajlar, katıldığım programlar ve son olarak Londra’da yaşadığım deneyimler sayesinde tüm bu birikimlerimi işime en güzel şekilde yansıtmaya hazır hale geldim. 3 yıldır global bir şirkette kozmetik sektöründe pazarlama bölümünde çalışıyorum. İleride iş hayatında yaşadığım problemler üzerine çalışmalar yapabileceğim, yöneticilik özelliğimi, bilgi ve tecrübelerimi daha da geliştirebilmek adına Executive MBA programına katılmak istiyorum.