Kerem Güngör

Kerem Güngör

Avrupa Birliği ilişkileri & İşletme Çift Anadal Öğrencisi

ULUSLARARASI İLİŞKİLER DEPARTMANI’NIN ETKİNLİKLERİNE KATILDIM. DENEYİMLERİM SADECE BANA TECRÜBE KATMAKLA KALMADI AYNI ZAMANDA VİZYONUMU GENİŞLETMEMDE YARDIMCI OLDU.
BİLGİ’yi ilk kez 2013 yılında bir okul gezisinde gördüm, santralistanbul Kampüsü ilk görüşte beni büyüledi, bu etki tercih günlerinde kararıma yön vermemde yardımcı oldu. 2015 yılında Avrupa Birliği İlişkileri bölümünü kazandım. BİLGİ’yi kazanana dek hayatımı İstanbul dışında geçirmiş olmam ilk başta benim için bir handikap olsa da Kuştepe Kampüsü’ndeki hazırlık senem ve kurduğum arkadaşlıklar adaptasyon sürecimi atlatmamda çok yardımcı oldu.     
Bölümdeki ilk yılımla birlikte hayatım yepyeni bir çerçeveye açıldı. Gördüğüm dersler ve katıldığım kulüp etkinlikleri fikir dünyama etki etti ve hem insan ilişkilerine hem de karşılaştığım ve gördüğüm olaylara yepyeni bir bakış açısıyla bakmamı sağladı. İlk senemin sonunda aldığım ekonomi dersi benim için yepyeni bir fikre yol açtı. Ortalamamın Çift Anadal için yeterli olması ve ekonomiye karşı duyduğum sempati 3. Dönemimin başında İşletme-Ekonomi programıyla Çift Anadal eğitimine başladım.     
Ders hayatımın yanı sıra okuldaki sosyal hayatıma da çok önem verdim. İlk senemden itibaren yaptığım kulüp üyelikleri ve bir süre aktif olarak Uluslararası İlişkiler Kulübünde sırasıyla Sosyal Medyadan ve Üye İlişkilerinden sorumlu yöneticilik yaptım. Ayrıca BİLGİ’li Liderler Kulübü’nün Etik Lider Akademisi’nde eğitim aldım. Uluslararası İlişkiler Departmanı’nın etkinliklerine düzenli olarak katıldım. Deneyimlerim sadece bana tecrübe katmakla kalmadı aynı zamanda vizyonumu genişletmemde yardımcı oldu.
BİLGİ, biz öğrenciler için sadece bir üniversite değil aynı zamanda hayatımızı dolu dolu ve özgürce yaşadığımız bir yaşam alanı oluşturuyor, Doğayla iç içe ve neredeyse sabahtan geceye dek olan sosyal kampüsü, öğretim üyeleriyle olan açık ve doğal iletişimimiz bizlere güzel deneyimler ve vizyon katmada ciddi bir etkiye sahip, Geçmişe dönüp baktığımda iyi ki BİLGİ’deyim diyorum. Hem küçüklüğümden beri ilgi alanım olan Avrupa Birliği İlişkileri programına sahibim hem de BİLGİ’de tanıyarak sevdiğim İşletme-Ekonomi programını okuma imkanına sahibim BİLGİ’nin “Okul için değil, yaşam için öğrenmeli” motto’su deneyerek öğrenmek benim için eşsiz bir deneyimdi ve olamaya devam da edecek.