İrem Aycı

İrem Aycı

Halkla İlişkiler & İngilizce Öğretmenliği Çift Ana Dal ve Reklamcılık Yan Dal Mezunu

Bitirdiğim tüm bölümlerin profesyonel iş hayatına daha öğrenciyken çok çeşitli ve kapsamlı staj fırsatlarıyla dahil oldum ve farklı sektörlerde BİLGİ’li olmanın ayrıcalıkarını bire bir gözlemledim.

Liseden mezun olduktan sonra, beni esir alan kafa karışıklığıyla birlikte bir hayalin peşinden koşarak tüm tercihlerimi BİLGİ’den yana kullandım. Gerçekleşen hayalimin sonucunda, BİLGİ'nin öğrencilerinden biri olmanın bana kazandırdığı en güzel şeylerden biri kendimi keşfetmiş olmanın verdiği özgürlük oldu. Her gün okula adımımı attığım ilk andan sınıfıma ulaşana kadar geçen sürede karşıma bir anda çıkan ve beni bugünlere taşıyan birçok ilham kaynağından beslendim. BİLGİ, uzun öğrencilik hayatım boyunca bilge akademik kadrosu ile bana deneyerek öğrenme, analitik düşünebilme ve kendimi etkili bir şekilde ifade edebilme becerileri kazandırdı. Sınıftan dışarı çıktığımda ise aktif kampüs hayatıyla bana tüm bunları ifade edebilmem için çok güçlü bir sahne sundu. Okulum sayesinde yeteneklerimin farkına vardım ve bugün diplomalarına sahip olduğum üç farklı bölümü okuduktan sonra, birbirinden uzak görünen disiplinlerden edindiğim tüm bilgilerle bir bütün yarattım.

Bitirdiğim tüm bölümlerin profesyonel iş hayatına daha öğrenciyken çok çeşitli ve kapsamlı staj fırsatlarıyla dahil oldum ve farklı sektörlerde BİLGİ’li olmanın ayrıcalıkarını bire bir gözlemledim. “Acaba ben de yapabilir miyim?” demeyi bir kenara bırakıp, “Ne zaman başlıyoruz?” diyebilmenin verdiği öz güvenini tattım. Artık mezunum… Geriye dönüp baktığımda dolu dolu geçirdiğim ve hep özleyerek hatırlayacağım bir üniversite hayatı görüyorum. Geçmişimde beni hep gururlandıracak ve gülümsetecek güzel hatıralar bırakan okulum, bugün geleceği inşa ederken hayatımın temeline yerleştirdiğim en güçlü mihenk taşlarından biri haline geldi. Teşekkür ederim BİLGİ!