Dicle Temiz

Dicle Temiz

Sosyoloji ve Psikoloji Çift Anadal Öğrencisi

Kapısından girdiğim ilk andan itibaren beni karşılayan sıcak havası ve sunduğu imkanlarla kampüs hayatını önüme sonuna kadar açan BİLGİ’yi tercih etmemdeki en büyük etmen çift anadal yapabilme fırsatını sunması oldu. Bunun yanında Sosyal Bilimler'de alanında en yetkin akademisyenleri bünyesinde barındıran okulum, okuduğum Sosyoloji Bölümü’nde hayata karşı farkındalık kazanmamı sağlayarak toplum dinamiklerini daha iyi görebilmemi sağladı. Birçok Sosyoloji Bölümü mezununun lisans dönemi boyunca yapamadığı araştırmayı biz 2. sınıfta sahaya inerek deneyimledik ve bu süreçte mezun olduktan sonra neler yapabileceğime ilişkin fikir edinerek geleceğe daha net bakabildim.

2. sınıfa başladığımda küçüklüğümden beri hayalim olan Psikoloji Bölümü’ne çift anadal başvurumun kabul edilmesiyle, kendimi keşfedebileceğim ve deneyimleyebileceğim yeni bir alan açılmış oldu.

Bir yandan Sosyoloji bir yandan da Psikoloji okurken okulumun bana sosyalleşmek için de birçok fırsat sunduğunu fark ederek Quidditch Kulübü'ne oyuncu olarak girdiğim serüvenimi kulüp başkanı olarak devam ettirdim. Türkiye’de çok yeni olan bu spordaki takım arkadaşlarım üniversite hayatımı güzelleştiren ailem oldular. Bunun yanı sıra üyesi olduğum Psikoloji Kulübünde de Akademik Etkinlik biriminden yönetim kurulunda görev alarak ilerideki hedeflerimi gerçekleştirmek için yeni bir adım attım.

İstedikten sonra her alanda kendimi deneyimleme fırsatı bulurken bir yandan da BİLGİ'nin sunduğu kampüs hayatıyla öğrencilik yıllarımı dolu dolu geçiriyorum. Hayallerimi gerçekleştirme imkanı sunan büyük BİLGİ ailesine katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bundan gurur duyuyorum.