Asena Melike Ağansoy

Asena Melike Ağansoy

Spor Yöneticiliği Öğrencisi

Çocukluğumdan bu yana spor yaptığım ve şu anda da profesyonel sporcu olduğum için spor alanında kendimi eğitmek, yaptığım spor olan Brazilian Jiu Jitsu'yu ülkemizde yaygınlaştırmak, geliştirmek ve ileriye dönük plan yapmak istediğimde aklıma ilk gelen bölüm Spor Yöneticiliği programı oldu. BİLGİ'nin bu alanda lider kurumlardan biri olan Sportsnet Group ile işbirliği yaptığını duyduğum 2016'da BİLGİ'de Spor Yöneticiliği öğrencisi olma hayalimdeki ilk adımımı attım ve burslu olarak bu bölümü kazandım. Bu yıl Brazilian Jiu Jitsu spor dalında Türkiye’nin ilk kadın siyah kuşağına sahip oldum.

Sportsnet ile ortak olarak yürütülen Spor Yöneticiliği bölümünde teorik olarak aldığımız eğitimin yanı sıra öğrendiğimiz bilgileri pratiğe dökme imkânına da sahip oluyoruz. Türk sporuna uzun yıllar emek vermiş ve hala vermekte olan eğitmenlerimiz sayesinde hem çalışacağımız ortama dair yıllara dayanan bir bilgi birikiminden yararlanabiliyoruz hem de bu bilgileri gerçekleştirebileceğimiz ve yaratıcılığımızı gösterip aynı zamanda geliştirebileceğimiz projeler hazırlayarak teorik olarak edindiğimiz bilgileri pratiğe dökebiliyoruz, bu da bizim için ideal bir çalışma ortamı sağlıyor.

Sadece eğitime değil aynı zamanda alternatif sporlara, okul spor takımlarına ve sporcularına verdiği destekle de BİLGİ’nin ilerleyen yıllarda Türk sporunun pozitif olarak değişmesindeki en büyük rolü oynayacağını düşünüyorum.