İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngiliz edebiyatının çeşitli türleri ve dönemlerini inceleyen bu program, metin çözümleme ve eleştiri, Amerikan edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyatın yanı sıra dili biyolojik, psikolojik ve toplumsal yönleriyle ele alan dilbilim dersleriyle zengin bir öğretim içeriğine sahip. Disiplinler arası bir yaklaşımla yola çıkan bu programda edebiyat ve çağdaş kültürel araştırmalar alanında donanım kazanabilir, alacağın seçmeli dersler sayesinde farklı disiplinlerde kendini geliştirme imkânı bulabilirsin.

Bu programdan mezun olduğunda akademiye yönelebilir; reklam sektöründe metin yazarlığından yayınevlerinde çevirmenlik ve editörlüğe, medyadan turizm sektörüne kadar pek çok alanda çalışabilirsin. Ayrıca eğitim sertifikası alarak eğitim kurumlarında İngilizce öğretmeni veya okutman olabilirsin.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğretim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
İngiliz Dili ve Edebiyatı Burslu DİL 8 446,1762 4369
İngiliz Dili ve Edebiyatı %50 İndirimli DİL 47 324,4749 35660

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci
Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi'nin temel amacı, öğrencilerin hem seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim alarak alanlarında uzmanlaşmaya yönlendirmek hem de farklı konularda sunulan çeşitli dersler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Prof. Dr. Hürriyet Özden Sözalan
Prof. Dr. Hürriyet Özden Sözalan

BİLGİ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü bu yıl açılıyor. BİLGİ’nin hem dil bilimi hem de edebiyat alanında yıllardır verdiği eğitimi temel alarak, her zaman olduğu gibi BİLGİ’nin yenilikçi disiplinlerarası perspektifiyle, heyecanla öğrencilerini bekliyor.

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı / Akademik Kadro

  • Fatma Nihan Ketrez Sözmen (Prof. Dr.)
  • Özden Sözalan (Prof. Dr.)
  • İnci Bilgin Tekin (Doç. Dr.)
  • Aslı Gürer (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Ali Aydın
  • Özge Öz
  • Canan Şavkay (Doç. Dr.)
  • Hande Serdar Tülüce (Doç. Dr.)
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at