Cüneyt Akyüz

Cüneyt Akyüz

Grafik Tasarımı Öğrencisi

Henüz İlkokul yıllarından beri hayalim olan sanatçı olma düşüncesi beni her daim cezbetmiştir. Bu konuda tüm enerjimi BİLG’den alıyorum. Ortaokul yıllarında usta çırak ilişkisi içerisinde aldığım güzel yazı sanatında hocalarım “Sanat her yerde yapılabilir fakat güzel bir atmosfer içerisinden özgür, özgün, taklitten uzak eser ve çalışmalar çıkar.” derlerdi ve ben o şansı yakaladığıma inanıyorum.

Lise yıllarımda BİLGi’yi çevremin önermesi ve araştırmalarım sonucunda tanıma şansım oldu. Bulunduğu konum, saygın akademisyenler ve iş hayatının önde gelen profesyonelleriyle üniversite içerisindeki atmosfer beni hep besliyor ve iyi bir tasarımcı olmak kaçınılmaz oluyordu. Üniversiteye başladığımda kendimi karanlık bir ormanda tabiri caizse yolunu bulmaya çalışıyor gibi hissediyordum, farkettim ki hocalarımın elindeki meşale önümü aydınlatacak kudretteydi. Bana yol gösteren sorgulamayı öğreten BİLGİ sayesinde deneysel çalışmalarıma başladım.

Eğitim sürecinde İngiltere’de Kaligrafi (Güzel yazı) anlamında Dünya’da en yetkin kurum olan The Calligraphy and Lettering Art Society’den Distinction (yüksek seviye) belgemi aldım.

Uluslararası tasarım yarışmasından aldığım dereceler sayesinde ülkemi yurt dışında temsil edip aldığım sponsorluk sayesinde Jovenbus Şirketi ile 18’den fazla ülke gezip kendimi ve ufkumu geliştirme şansına sahip oldum. Şu an hem üniversite eğitimime devam edip hem de uluslararası bir şirkette güzel yazı sanatcısı olarak çalışmaktayım. Yaptığım çalışmalarıma BİLGİ’nin sayesinde yeni bir soluk kazandırdım. Özetlemek gerekirse artık bir tasarımcı olarak sanatımı uluslarası düzeyde yapmaktayım.