Batuhan Saka

Batuhan Saka

Dijital Oyun Tasarımı Öğrencisi

“Üniversite hayatıma BİLGİ’de adım attığımda hem üniversitem hem de İstanbul bana çok geniş çevrelere ulaşma imkanı verdi ve ufkum çok daha genişledi.” 

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dijital Oyun Tasarımı Bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Çocukluğumdan beri mühendisliğe, oyunlara ve bilgisayar bilimlerine tutkulu ve ilgiliyim.

Bu ilginin oluşmasında ailemin payı çok büyük. Çünkü, her istediğim ve aşmak istediğim zorlukta yanımda durarak bana her açıdan destek oldular. Yaklaşık 7 senedir "yazılım geliştirme" ile ilgileniyorum. Bunun 4 senesini doğrudan "iOS uygulama geliştirme" alanına odaklanarak geçirdim. Bu süreçte bir sürü bilindik uygulamanın alt yapısının geliştirilmesinde ön ayak oldum, liderlik ettim. 

Bu yıl Haziran'da Apple tarafından WWDC 2018 (Worldwide Developer Conference)'a burslu olarak davet aldım ve Türkiye'yi California-Silikon Vadisi'de temsil ettim. Dünya çapında 10.000'i aşkın başvuru arasından Apple 350 yetenekli geliştiriciyi seçti. Ben de onlardan biriyim.

Bu süreçte, kendimi geliştirmemin ve küçük yaşta yazılım geliştirmeyi öğrenmenin bende bıraktığı etkiler çok büyüktü. Üniversite hayatıma BİLGİ’de adım attığımda hem üniversitem hem de İstanbul bana çok geniş çevrelere ulaşma imkanı verdi ve ufkum çok daha genişledi. Hikayem ile Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve ilişkili alanlarda eğitim gören arkadaşlarıma faydalı olabilmek en büyük temennim. Bilgi ve inanç ile başarının kaçınılmaz olduğuna inanıyorum.