Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

Lojistik, her türlü ürün ve hizmetin, üretildiği andan son kullanıcı tarafından tüketildiği ana kadar geçirdiği sürecin depolama, taşıma, tedarik gibi farklı aşamalarını inceleyen bir disiplin.

BİLGİ Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, disiplinlerarası bir yaklaşımla ekonomi, işletme, hukuk ve istatistik gibi bilimlerle desteklenen ve lojistiğin pek çok farklı alanını içeren kapsamlı bir öğretim sunuyor. Ayrıca öğrenciler sektörün önde gelen şirketlerinde staj yaparak deneyim kazanma olanağına sahip.

Program, günümüzde küresel rekabetle uluslararası bir nitelik kazanan lojistik ve taşımacılık alanında tüm dünyada mesleğini icra edebilecek profesyoneller yetiştiriyor. 

Program dersleri Dolapdere ve santralistanbul kampüslerinde; öğretim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Burslu EA 3 - 2019 361,2771 75714
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık %75 İndirimli EA 15 - 2019 251,2433 518310
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık %50 İndirimli EA 12 1 2019 216,3958 803250

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık'tayken...

Prof. Dr. Mehmet Fuat Beyazıt
Prof. Dr. Mehmet Fuat Beyazıt

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun kuramsal bilgiyi uygulama imkanı veren müfredata sahip olması, öğrencilerin çok yönlü etkin iletişim becerilerine sahip, hızlı reten, analitik düşünebilen bireyler olarak yetişmelerine imkân verecektir.

Dr. Öğr. Üyesi Şerafettin Düztepe
Dr. Öğr. Üyesi Şerafettin Düztepe

Bölüm, lojistik faaliyetin her alanında bilgi sahibi, bu konularda gerek duyabileceği ileri bilgi düzeyine ulaşabilmeyi bilen, lojistik problemleri anlayabilen, analiz eden ve çözüm önerileri oluşturabilen, stok, depolama, ulaştırma, satın alma, gümrük, sigorta, tedarik zinciri gibi temel konularda yeterli bilgiye sahip, bu bilgiyi etkin kılabilmek için gerekli bilgisayar programlarını bilen ve kullanabilen, İngilizce öğrenim gören, yaşam boyu lojistiği öğrenebilecek ve kendini geliştirebilecek donanıma sahip mezunlar vermeyi hedeflemektedir.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık / Akademik Kadro

 • Kenan Dinç (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Sema Bayraktar Tür (Dr. Öğr. Üyesi)
 • İsmail Orakçıoğlu (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Şerafettin Düztepe (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Fatma Talya Temizceri
 • Beyhan İncekara (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Halim Yurdakul (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Rahmi İncekara (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Ezgi Yurdakul
 • Hülya Kalkavan
 • Taylan Kalkavan (Dr.)
 • Yiğit Osman Deniz
 • Çiğdem Calvez
 • Özgü Çepeloğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü

Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda uluslararası çapta lojistik ve taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren işletmelerde lojistik uzmanı, lojistik danışmanı, taşımacılık uzmanı, lojistik yöneticisi gibi farklı pozisyonlarda görev alabilirsin. Ayrıca yolcu taşımacılığı ve ulaşım hizmetleri alanında faaliyet gösteren kuruluşlarda iş olanaklarına sahibi olabilir, çokuluslu işletmelerde tedarik zinciri yöneticiliği veya satın alma yöneticiliği gibi pozisyonlarda çalışabilirsin.