BİLGİ Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencileri Laureate Culinary Cup 2018’de Altın Madalya aldı.

Turizm İşletmeciliği

BİLGİ Turizm İşletmeciliği, turizm ve otelcilik sektörünün küresel rekabet ortamında uluslararası işletmelerde yöneticilik yapabileceğin güçlü bir altyapı sunuyor. 

Program, işletme, hukuk, ekonomi, pazarlama gibi farklı disiplinlerden turizm ve otelciliğin uzmanlık alanlarına uzanan zengin bir içeriğe sahip. Ayrıca uygulamalı dersler ve staj olanaklarıyla pratik bilgi ve sektörel deneyim kazanabileceğin bir öğretim var.

Programın turizm kurumları ve profesyonelleriyle işbirlikleri sayesinde sektör liderlerinin deneyimlerinden yararlanma olanağı ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde öğrenci değişim fırsatları diğer önemli noktalardan.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğretim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Turizm İşletmeciliği Burslu EA 4 314,6383 112798
Turizm İşletmeciliği %50 İndirimli EA 21 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Turizm İşletmeciliği'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Fikret Soner
Dr. Öğr. Üyesi Fikret Soner

Dünyada hızla gelişen turizm sektörünün ihtiyaçlarını bilerek, yenilikçi bir yaklaşımla çözüm üretebilmek ve bunları yaparken bilimsel yöntemlerin aydınlatıcı gücünü kullanmak Yüksekokulumuz’un hedefleri arasındadır.

Dr. Öğr. Üyesi Oya Aydın
Dr. Öğr. Üyesi Oya Aydın

Turizm İşletmeciliği Lisans Programı yerel ve küresel pazarlarda başarılı olacak, rekabetçi, yenilikçi ve yabancı dil becerileri gelişmiş turizm ve otel yöneticileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu
Turizm İşletmeciliği / Akademik Kadro

 • Duygu Uygur (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Oya Aydın (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Furkan Doğan
 • Zehra Saltık
 • Birgül Aydın (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Gözde Özdemir (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Sevinç Göktepe (Dr. Öğr. Üyesi)
 • İbrahim Çifçi (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Derya Mercan
 • Edina Ajanovic
 • Özen Kırant Yozcu (Faculty Member, PhD)
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

MEZUN OLUNCA

Turizm İşletmeciliği MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda sağlık turizminden kongre turizmine kadar sektörün ihtiyaç duyduğu yönetici pozisyonlarında görev alabilirsin. Oteller, tur operatörleri, kurvaziyer gemileri, havayolları, etkinlik şirketleri, eğlence tesisleri ve marinalar yöneticilik yapabileceğin turizm ve otelcilik işletmeleri arasında. BİLGİ Turizm İşletmeciliği’nde kazanacağın güçlü donanım sayesinde, uluslararası kuruluşlarda çalışabilir, farklı sektörlere veya akademisyenliğe yönelebilirsin.