Havacılık Yönetimi

“Bilimsel ve teknolojik buluşlar ile yenilikler öncelikle havacılık sektöründe kendini göstermektedir. Teknoloji ile bu kadar iç içe olan havacılık sektöründe en büyük gereksinim kuşkusuz nitelikli personeldir. Bu gereksinim, dünyada olduğu gibi, ülkemizde de büyük boyutlardadır. Diğer yandan, Türkiye’de ulusal ve uluslararası hava taşımacılığına olan ilgi ve talep diğer ülkelerde olduğundan daha hızlı artmaktadır. Havayolu taşımacılığında son 10 yılda dünya genelinde %5 büyüme görülürken, Türkiye’de bu oran %14 olarak gerçekleşmiştir.

Havacılık Yönetimi Bölümü’nün amacı; bu büyüme oranına paralel olarak, sivil hava taşımacılığı sektörünün işletme ve yönetim alanında çalışacak, yönetici pozisyonunun gerektirdiği bilgi ve becerinin yanı sıra, havacılık altyapısı ile tam donanımlı yabancı dil bilen kalifiye personel yetiştirmektir.” 

Program Dolapdere Kampüsü’nde ve öğretim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Havacılık Yönetimi Burslu EA 3 315,5617 110605
Havacılık Yönetimi %50 İndirimli EA 17 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Havacılık Yönetimi'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Devrim Gün
Dr. Öğr. Üyesi Devrim Gün

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Türk
Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Türk

Havacılık sektöründe rekabetin yanında emniyet gerekliliklerinin önemli olması, sürdürülebilir bir büyüme ve gelişmenin sağlanması zorunluluğu etkin bir eğitim ve öğretim altyapısı ile yetişmiş nitelikli insan gücü kaynağına olan ihtiyacı artırmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü uluslararası havacılık sektörünün hizmetine sunmak amacıyla, uluslararası havacılık standartlarında, kaynakları etkin olarak kullanabilen, havacılık teknolojisindeki gelişmeleri takip eden ve ileri düzeyde teorik bilgiye sahip havacılık yöneticileri yetiştirilmesi planlamaktadır.

Sivil Havacılık Yüksekokulu
Havacılık Yönetimi / Akademik Kadro

  • Abdullah Türk (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Devrim Gün (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Elif Yurdakul (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Burak Erdoğan
  • Mustafa Aslan (Doç. Dr.)
  • Cengiz Mesut Bükeç (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Nil Konyalılar (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Seçil Ulufer Kansoy (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Serap Arkun
  • Tamer Saraçyakupoğlu
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

MEZUN OLUNCA

Havacılık Yönetimi MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda havacılık işletmelerinin pazarlama, muhasebe, finansman, uçuş operasyon, kalite ve emniyet yönetimi gibi alt birimlerinde çalışabilirsin. Havalimanı ve terminal işletmeleri, havayolu işletmeleri, yer hizmeti işletmeleri, lojistik ve hava kargo işletmeleri ile sektörle ilgili faaliyet gösteren tüm kuruluşlarda görev alabilirsin. BİLGİ Havacılık Yönetimi’nin yönetim odaklı oluşu ve içerdiği operasyonel eğitimler sayesinde havacılık sektörü dışındaki firmalarda da yönetici olabilirsin.