Havacılık Yönetimi

“Bilimsel ve teknolojik buluşlar ile yenilikler öncelikle havacılık sektöründe kendini göstermektedir. Teknoloji ile bu kadar iç içe olan havacılık sektöründe en büyük gereksinim kuşkusuz nitelikli personeldir. Bu gereksinim, dünyada olduğu gibi, ülkemizde de büyük boyutlardadır. Diğer yandan, Türkiye’de ulusal ve uluslararası hava taşımacılığına olan ilgi ve talep diğer ülkelerde olduğundan daha hızlı artmaktadır. Havayolu taşımacılığında son 10 yılda dünya genelinde %5 büyüme görülürken, Türkiye’de bu oran %14 olarak gerçekleşmiştir.

Havacılık Yönetimi Bölümü’nün amacı; bu büyüme oranına paralel olarak, sivil hava taşımacılığı sektörünün işletme ve yönetim alanında çalışacak, yönetici pozisyonunun gerektirdiği bilgi ve becerinin yanı sıra, havacılık altyapısı ile tam donanımlı yabancı dil bilen kalifiye personel yetiştirmektir.” 

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Havacılık Yönetimi Burslu EA 4 2019 344,5470 80200
Havacılık Yönetimi %50 İndirimli EA 31 2019 221,8390 694000

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Havacılık Yönetimi'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

Dr. Öğr. Elif Yurdakul
Dr. Öğr. Elif Yurdakul

Havacılık sektöründe rekabetin yanında emniyet gerekliliklerinin önemli olması, sürdürülebilir bir büyüme ve gelişmenin sağlanması zorunluluğu etkin bir eğitim ve öğretim altyapısı ile yetişmiş nitelikli insan gücü kaynağına olan ihtiyacı artırmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü uluslararası havacılık sektörünün hizmetine sunmak amacıyla, uluslararası havacılık standartlarında, kaynakları etkin olarak kullanabilen, havacılık teknolojisindeki gelişmeleri takip eden ve ileri düzeyde teorik bilgiye sahip havacılık yöneticileri yetiştirilmesi planlamaktadır.

Sivil Havacılık Yüksekokulu
Havacılık Yönetimi / Akademik Kadro

  • Devrim Gün (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Cengiz Mesut Bükeç
  • Mahmut Melih Başdemir (Dr.)
  • Murat Öztaş
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

MEZUN OLUNCA