Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmetler, toplumda dezavantajlı olan birey ve grupların kamu kaynaklarından yararlanmalarını sağlayarak durumlarının iyileştirilmesine katkıda bulunabileceğin bir disiplin.

BİLGİ Sosyal Hizmetler’de alanında uzman bir kadrodan göreceğin öğretim, sosyoloji, psikoloji, hukuk gibi farklı disiplinleri de kapsayan zengin bir içeriğe sahip.

Öğrencilerin sosyal sorunlara yönelik farkındalığını, dinleme ve empatik iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen program, uygulamaya dayalı dersler ve staj olanaklarıyla mesleki deneyim de kazanabileceğin bir eğitim sunuyor.

Mezun olduğunda adli tıp kurumu, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, sığınma evleri, yetiştirme yurtları, huzurevleri, cezaevleri, üniversiteler, sivil toplum kuruluşlarında sosyal hizmet teknikeri olarak çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Sosyal Hizmet, Sosyoloji

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Sosyal Hizmetler Burslu TYT 4 - 2019 272,3237 628919
Sosyal Hizmetler %75 İndirimli TYT 38 20 2019 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Sosyal Hizmetler'indeyken...

Prof. Dr. Zeynep Şimşek
Prof. Dr. Zeynep Şimşek

Yüksekokulumuz; bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek sağlıkta yaşam kalitesinin bilincinde, kanıta dayalı uygulamaları esas alan, bireysel ve mesleki yeterlikleri gelişmiş, sorumluluklarının bilincinde ve etik kuralları davranışlarına yansıtmış teknikerleri yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.

None Songül Boyraz Turhan
Songül Boyraz Turhan

Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü’nde sosyal sorunların doğru tanılanması, uygun danışmanlık ve yönlendirme yapılabilmesi ve sosyal hizmet müdahalelerinin etkili yürütülebilmesi için yeterli bilgi, beceri ve motivasyona sahip meslek elemanı yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Sosyal Hizmetler / Akademik Kadro

  • Kültegin Ögel (Prof. Dr.)
  • Songül Boyraz Turhan
  • Taner Artan (Doç. Dr.)
  • Burak Kartal
  • Ekin Yıldırım
  • Sinem Özsoy Taşer
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA