Acil Durum ve Afet Yönetimi

Acil durum ve afet yönetimi öğrenimi görerek doğal ve insan kaynaklı afetlerle ilgili her türlü önlemi alan, afetin gerçekleşmesi durumunda arama-kurtarma faaliyetlerini yöneten, afet sonrasında insanlara destek olan uzmanlar arasında yer alabilirsin.

BİLGİ Acil Durum ve Afet Yönetimi’nde afet öncesi planlamadan afet psikolojisine, doğada hayatta kalma yöntemlerinden yasal uygulamalara kadar kapsamlı bir öğretim var. Öğrencilerin çözüm üretme ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen program, pratiğe dayalı dersler ve staj imkanlarıyla mesleğin uygulama alanına da hâkim olabileceğin bir eğitim sunuyor.

BİLGİ, mesleki öğrenimi teşvik etmek amacıyla bu programa yerleşen her öğrenciye ÖSYM bursuyla birleştirebileceği ek %50 indirim olanağı sunuyor.

BİLGİ Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda yer alan, belirlenmiş programlarla çift anadal yapabilirsin.

Mezun olduğunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri, bu müdürlüklere bağlı birimler, bakanlıklar ve itfaiye teşkilatlarında, resmi ve özel kuruluşlarda çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Acil Durum ve Afet Yönetimi Burslu TYT 7 - 2020 272,2508 894107
Acil Durum ve Afet Yönetimi %50 İndirimli TYT 38 33 2020 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Acil Durum ve Afet Yönetimi'ndeyken...

Prof. Dr. Zeynep Şimşek
Prof. Dr. Zeynep Şimşek

Yüksekokulumuz; bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek sağlıkta yaşam kalitesinin bilincinde, kanıta dayalı uygulamaları esas alan, bireysel ve mesleki yeterlikleri gelişmiş, sorumluluklarının bilincinde ve etik kuralları davranışlarına yansıtmış teknikerleri yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.

Dr. Özlem Işık Barsan
Dr. Özlem Işık Barsan

Amacımız, alanlarının uzmanı öğretim kadrosuyla iş sağlığı ve güvenliği ve acil durum ve afet yönetimi alanında bilgi ve becerilere sahip teknikerler yetiştirmektir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Acil Durum ve Afet Yönetimi / Akademik Kadro

  • Ersin Uygun (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Selcan Kaplanvural
  • Umut Elbir
  • Özlem Işık Barsan (Dr.)
  • Erkan Kaya
  • Hakan Dağdaş
  • Yeşim Ünal
  • Özge İpek Çelen
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA