Basım ve Yayın Teknolojileri

BİLGİ Basım ve Yayın Teknolojileri, haber yazımından görsel kültüre, fotoğraftan grafik tasarımı, reklamcılık ve pazarlamaya kadar basım ve yayın sektörünün ihtiyacı olan her türlü teknik ve teorik bilgiyi öğrenebileceğin bir bölüm.

Mezun olduğunda, radyo ve televizyon kanallarından gazete ve internet medyasına, matbaalar ve basımevlerinden reklam ajanslarına kadar medya ve yayıncılık sektöründe pek çok farklı alanda çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Basın ve Yayın, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, Gazetecilik, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarımı, Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım, Medya ve İletişim, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Yeni Medya

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Basım ve Yayın Teknolojileri Burslu TYT 4 - 2019 283,6200 527796
Basım ve Yayın Teknolojileri %75 İndirimli TYT 38 25 2019 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Basım ve Yayın Teknolojileri'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Gülen Kurt Öncel
Dr. Öğr. Üyesi Gülen Kurt Öncel

İletişim dünyası her geçen gün geleneksel kalıplarını değiştirip yeni mecralarla yoluna devam ediyor. Bu nedenle Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü öğrencileri simülasyon ile değil gerçek ortamlarda, gerçek ürünlerle, zamanın koşullarıyla üretim yaparak öğreniyor. Öğrenciler ders içinde ya da haricindeki çalışmalarda muhabir, editör, yönetmen, yapımcı olarak farklı projelerde görev alarak medya sektörü içinde yenilik yapabilecekleri, yeni kariyer yaratabilecekleri ortamları birebir deneyimleme fırsatı yakalıyor.

Meslek Yüksekokulu
Basım ve Yayın Teknolojileri / Akademik Kadro

  • Gülen Kurt Öncel (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Alper Özçakır (MA)
  • Burak Serin
  • Sarper Durmuş
  • Arif Özcan (Doç. Dr.)
  • Hüseyin Ural Aküzüm (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Levent Fırat Ersoy
  • Mehmet Şirin Karaer
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA