Adalet

BİLGİ Adalet’te hukukun temel kavramlarından hareketle hukuk sorunlarını çözebilen, başta yargı olmak üzere tüm sektörlerde adalet hizmetlerinin yürütülmesine katkı sunabilecek donanıma sahip profesyoneller yetişiyor.

Mezun olduğunda hukuk büroları, özel sektör ve adalet bürokrasisinde çalışabilir, adli yargı ve infaz dairelerinde hakim ve savcılara yardımcı olabilir, vatandaşların başvurularının mahkemelere iletilmesi ve yargıçların aldıkları kararın uygulanması gibi konularda gerekli işlemleri yürütebilirsin.

Ayrıca, mezun olduktan sonra DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile BİLGİ’nin ya da diğer üniversitelerde öğretimini 4 yıla tamamlayabilirsin. DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Hukuk

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve eğitim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Adalet Burslu TYT 9 - 364,2970 340192
Adalet %50 İndirimli TYT 58 20 242,7960 1740639

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Adalet'deyken...

Dr. Öğr. Üyesi Alişan Çapan
Dr. Öğr. Üyesi Alişan Çapan

Toplumun her alanına nüfuz etmiş olan sorunları çözmeyi hedefleyen hukuk aygıtı, adaletin gecikmeden ve sağlıklı bir biçimde oluşturulmasını sağlamaya çalışacak nitelikli ve profesyonel elemanlara büyük ihtiyaç duymaktadır. BİLGİ Adalet Meslek Yüksekokulu, mesleki hayata hızla uyum sağlayabilecek, üst düzeyde performans gösterebilecek, hem seçkin hukuk bürolarında ve özel sektörde hem de adalet bürokrasisinde çalışabilecek yeterliliğe sahip profesyoneller yetiştirmektedir.

Adalet Meslek Yüksekokulu
Adalet / Akademik Kadro

  • Taner Ayanoğlu (Prof. Dr.)
  • Ulaş Karan (Doç. Dr.)
  • Burak Oder (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Erdem Akyazılı (LL.M.)
  • Hüseyin Hüsnü Babalık
  • Meltem Özdemir
  • Sevgi Aydost
  • Tuğçe Duygu Köksal
  • Ömer Özgür Ünlü
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at